с. Рухотин

Розташоване на березі Дністра.
Ця територія входила до складу Київської Русі, згодом належала Галицько-Волинському князівству. Рухотин був прикордонним пунктом спочатку Русі та Валахії, потім Польщі й Туреччини, Австро-Угорщини та Росії, Польщі й Румунії, СРСР і Румунії. Сьогодні місцеві жителі займаються досить цікавим промислом — випалюють у земляних печах вапно з місцевого каменю.
Пам’ятки:
На околиці села збереглась археологічна пам’ятка — вали скіфського городища. їх висота становить 6—9 м, ширина — до 35 м. Внутрішній майдан має діаметр близько 500—700 м. Із зовнішнього боку укріплення проходить широкий і глибокий рів, в окремих місцях дотепер ще наповнений водою. Деякі науковці вважають, що тут було давнє місто Гієукати, яке у своїх творах описував візантійський імператор Костянтин Багрянороднийу Хст. н. є. (книга «Про народи»). У радіусі 2—4 км у лісових хащах розташовано ще кілька менших валів-городищ.
Православна церква, 1459 р.
Є кілька версій стосовно виникнення храму. За однією, церкву збудував пан Палпа з сусіднього села Перебиківці, за іншою, ЇЇ було споруджено в XV ст. з дозволу кримського хана. Друге припущення ґрунтується на тому, що церква зведена у формі ковчега, на хрестах є півмісяці, стіни плавно переходять у склепіння.