м. Вижниця

Розташоване на правому березі р. Черемош.
Назва походить від слова «вижній», тобто «верхній». Перша згадка датується XV ст.
Вижниця здавна розвивалася як торгове поселення Буковини. З 1767 р. тут чотири рази на рік проводились ярмарки, де гуцули продавали вироби з дерева, деревне вугілля, дьоготь, скипидар, каніфоль, вишивані сорочки, скатертини, рушники, полотно, пояси, сукно, а також продукти тваринництва. У 1790—1812 рр. було врегульовано річище Черемошу, що зробило його придатним для сплаву. Місто стало важливим пунктом лісової торгівлі, звідки будівельний ліс і дрова сплавляли Черемошем і Прутом до Чернівців, а звідти через Бояни — на Бессарабію та Поділля. 1855 р. місто стало повітовим центром. З побудовою 1897 р. залізниці Вижниця — Неполоківці збільшився вивіз деревини суходолом. Звідси ліс відправляли до Австро-Угорщини та Росії. Протягом1869—1872 рр. інспектором шкіл Вижницького повіту працював письменник Юрій Федькович.
Вижниця є центром декоративного мистецтва Північної Буковини. Тут функціонує школа різьбярства, токарства й металевої орнаментики та Вижницький коледж прикладного мистецтва ім. В. Шкрібляка. Добре розвинуто народні художні промисли — різьблення, обробку металів, килимарство. 
Пам’ятки:
Дмитрівська церква, XIX ст.
Миколаївська церква, кін. XIX ст.
Петропавлівський костел, XIX ст.
Синагога, XIX ст.
Залізничний вокзал, XVIII ст.
Будинок міської ради, поч. XX ст.
Будинок Москви-Голоти: вул. Миру, 13. 
Пам’ятки природи:
У Національному природному парку «Вижницький» можна відвідати:
Скелі Протятого Каміння
Розповідають, що колись давно горяни нагрівали в казанах воду й виливали її на скелі. Окріп розмивав піщані породи, і, як наслідок, у гірському схилі утворювалися невеликі «протяті» проходи-печери.
Скелі Соколине Око
Громаддя 40-метрових скельних зубців, що височіють у сутінках старого лісу. Найбільшим дивом цього урочища є велетенська кам’яна арка Соколиного Ока — рідкісна форма карсту в пісковиках.
Печера Довбуша
Уній перебував Олекса Довбуш з опришками (ЗО—40-і рр. XVIII ст.).
Тут також є численні водоспади на р. Виженка та джерела природних мінеральних вод в урочищі Лужки, а також лікувальні грязі поблизу с. Черешеньки. 
Музеї:
Музей-садиба Назарія Яремчука при місцевій школі-інтернаті: вул. Миру.
Музей коледжу прикладного мистецтва ім. В. Шкрібляка:
вул. Українська, 76; тел. (80370) 2-17-77.
Графік роботи: 9:00—18:00.
Приватний музей майстра народної творчості О. Гасюк: вул. Берегометська, 22. шл Готелі:
Пансіонат «Черемош»: вул. Н. Яремчука; тел. (03730) 2-16-07.
Готель, вул. Грушевського, 29; тел. (03730)2-12-79.