Бальнеологічний курорт Трускавець

Курорт приваблює до себе усіх, хто хоче покращити своє здоров’я, пов’язавши це в певній мірі з відпочинком. Так воно і є, бо курорт забезпечує і відпочинок, і лікування. Та й саме слово “курорт” означає “лікувальна місцевість”. Особливості клімату, мінеральні води, море чи гори – все це людиною сприймається як оздоровчий засіб, завдяки якому вона прагне видужати, стати здоровою.

Ви вперше відвідали або хочете відвідати курорт Трускавець, але у вас про нього надто мало уяви? Якщо Ви вже знайомі з французьким курортом Виші, чеським – Карлові Вари, болгарським – Хісарі, німецьким – Баден-Баден, хоч ми у цьому не дуже певні, то з нашою допомогою ви познайомитесь і з українським бальнеологічним курортом ТРУСКАВЕЦЬ. Чому бальнеологічним? Бо основним лікувально-оздоровчим засобом його є унікальна слабомінералізована вода “Нафтуся”, яка є лише у Трускавці… і не тільки вона.

Крім “Нафтусі” на курорті є 13 лікувальних мінеральних джерел, а також застосовується унікальний метод, розроблений в Трускавці – лікування Бориславським озокеритом. Цілющі води, чисте гірське повітря, м`який клімат, мальовнича природа – запорука успішного лікування та відпочинку.

З давніх-давен мінеральні джерела вважали джерелами життя, а в багатьох народів вони навіть були предметом релігійного культу. Це стосується і трускавецької “Нафтусі”. Навіть не знаючи докладно лікувальних властивостей “Нафтусі”, люди вважали її дуже помічною і мало не святою водицею.

Вміст мінеральних вод залежить від грунту, через який проходять води. Процес насичення вод складниками доволі різноманітний. Приміром, вода проходить через скелястий грунт, вона залужується і вбирає в себе готові складники, що розчинилися у волозі. Такий процес лугування використовується в копальнях і солеварнях.

В Україні, окрім Трускавця, немає іншої оздоровниці, котра б мала так багато різноманітних лікувальних джерел. Викликає подив, як на такім малім терені землі зібрано стільки життєздатних вод, часом абсолютно різного типу.

За матеріалами “Інформаційний довідник Трускавця”