Львів – сучасне європейське місто. Карта міста Львів.

Місто Львів

Місто ЛьвівЛьвів – це маленький Париж, місто, побудований з любов’ю до гармонії, істинно європейським шармом і дивно тонким розумінням краси. Тут завжди панують особливий настрій і стиль, які відбиваються на всьому: назвах невеликих магазинчиків і кафе, вишуканих фасадах будівель, красивих і оригінально оформлених вітринах, інтер’єрах історичних будівель у центральній частині міста …Сьогодні жителі міста так само гостинні, як і сотні років тому. Вони усміхнені і товариські, обожнюють свята і народні гуляння, шанобливо звертаються один до одного “пан” і “пані”, дуже серйозно ставляться до релігії, залишаються вірними греко-католицької церкви, що виникла і зміцніла саме на цій землі, говорять і співають українською мовою, хоча практично всі знають російську і польську.

 

 

Вулиці Львова

Львів – одне з найбільших міст України, обласний центр Львівської області. Населення його становить 900 тис. осіб. Відвідує його з екскурсіями понад 200 тис. осіб. Львів нагадує музей під відкритим небом, в якому знаходиться 2000 історичних, архітектурних і культурних пам’яток. Місто було засноване у 1256 р. князем Данилом Галицьким і названий на честь його сина Лева. Вигідне розташування на перехресті торговельних шляхів з портів Чорного та Балтійського морів, з Києва, Центральної та Західної Європи сприяло його швидкому економічному розвитку.

Лвів операТеатр опери та балету. В архітектурі Львова змішалися готика і бароко, ренесанс і романський стиль, рококо та ампір, сучасна еклектики і конструктивізм. Львів – це місто, в традиціях і архітектурі якого гармонійно об’єдналися старовина та сучасність. Великий вплив на релігію, культуру та архітектуру Львова надали Австро-угорська імперія і Польща. Магнати і меценати 16-17 століть запрошували талановитих майстрів з усієї Європи, які створили унікальну перлину архітектури. У 1998 році місто Львів був внесений до списку світових пам’яток архітектури, які знаходяться під протекцією ЮНЕСКО.

Порохова вежа. У центрі Львова знаходиться прекрасна Ратуша, яка стоїть на площі – однієї з визначних пам’яток Львова. Найбільш рання згадка про ратушу відноситься до 1381г., Тепер це символ міста. Вхід у ратушу стережуть два леви. Вони тримають щити з гербом міста. В основу герба покладена печатка галицьких князів. Споруда, яка зараз займає центральну частину площі – це Ринок (1835 р.). На цій площі розташовані всі музеї міста: збройовий, музей порцеляни й фаянсу 15-16 століть, музей меблів, музей – аптека і т.д.

Сьогодні Львів є хранителем національних ідей та культури – це економічний і освітній центр Заходу України. У місті багато музеїв, картинних галерей, театральних та музичних труп. Сезон Львівського театру опери та балету вельми насичений. У Львові розташовані 12 ВНЗ, він має заслужену репутацію міста з високим рівнем національної культури. Тут знаходиться один з найстаріших у Центральній Європі та перший, заснований в Україні, університет.

Личаківський цвинтар. Щоб детальніше ознайомитися з містом, краще всього почати з центральної площі, з ринків. Потім – відвідати ратушу. Що стосується барів, кафе – в центрі міста їх достатньо. Влітку тут практично завжди тепла погода. Взимку дощитиме.У ста кілометрах від Львова знаходиться Олесській Замок. Чудесно збережений замок князя Олесського вражає туристів своєю архітектурою, музеєм, начинням.

Основні визначні пам’ятки Львова

  • Площа Ринок. Архітектурний ансамбль з Ратушею (1381-1827 рр..) У центрі, що є символом міста. Вхід у Ратушу стережуть два леви, що тримають щити з гербом міста. У середньовіччя перед Ратушею стояв стовп покарання. Оточують площу з чотирьох сторін 44 різних за часом і стилем (ренесанс, бароко, ампір) будинку. У підвалах і на перших поверхах багатьох з них збереглися елементи готичної архітектури XV-XVI.
  • Площа Адама Міцкевича. Колись тут сходилися дві притоки річки Полтви. Посередині площі стоїть фігура Божої Матері. У 1905 році тут встановлено пам’ятник Адаму Міцкевичу – польському поетичному світочу. На площі також розташована історична будівля готелю «Жорж».
  • Проспект Свободи. Туристичний центр міста з алеєю і пам’ятником Тарасу Шевченку. Це центр політичного життя міста, а також постійне місце зборів неформальної молоді, що іменує його «Жабою».
  • Високий замок. Гора в центральній частині міста, на вершині якої знаходився замок польського воєводи, взятий в 1648 р. військами М. Кривоноса. Зараз на його місці – оглядовий майданчик, з якого відкриваються чудові види на місто. Нагору ведуть довгі сходи.

Туристична карта Львову.


Просмотреть увеличенную карту