м. Євпаторія

Курорт Євпаторія – дитячий курорт України

Євпаторія мореТуристичне місто Євпаторія популярне місто відпочинку серед країн колишнього радянського союзу і для інших країн. Євпаторія – це унікальний район в якому об’єднались тиша та лагідність кримських пляжів з неймовірними розвагами. У цьому прекрасному курортному містечку кожен відчує та отримає для себе те, що він бажає. Історичні туристи знайдуть для себе багато чого цікавого, особливого прекрасні мусульманські мечеті, православні церкви. Дайвери та мореплавці отримають масу нових вражень.


Опинитись в Євпаторії можливо будь яким транспортом. Особливо популярним є залізничний транспорт. З Києва до Євпаторії ходять поїзди, що дуже зручно і не приходиться робити пересадки та добиратися іншим транспортом. 
Автотуристи побачать багато гарних місцин по дорозі до Євпаторії.

Найбільш вагомим є то, що відпочиваючи в Євпаторії, ви в першу чергу оздоровлюєтесь. Це місце практично не має бруду та пилу яке притаманне містам східної України. Ви вдихаєте чисте повітря, купаєтесь під сонячними променями та занурюєтесь в тепле море.

Євпаторія ПанорамаЄвпаторія носить ім’я дитячого місця відпочинку. Пляжі з піску дозволяють зробити дитячий відпочинок набагато приємніший та комфортніший.

У VI—V ст. до н. є., у період грецької колонізації, на місці сучасної Євпаторії виникло античне місто Кіркінітида, що проіснувало кілька століть. Під час воєнних дій місто часто переходило під владу скіфських царів.
Наприкінці XV ст. турки заснували тут місто-фортецю Гьозлев, яке стало одним з найбільших невільницьких ринків у Європі.
1784 р. місто було перейменовано на Євпаторію.

Пам’ятки курортного містечка Євпаторія

Караїмські кенаси, XIX ст.: вул. Матвєєва, 68.
Представлені Великою та Малою кенасами (релігійні споруди караїмів) І трьома двориками. Велика кенаса (1807 р.) нині вико ристовується для зберігання фондів краєзнавчого музею. У Малій кенасі (1815 р.) — розташовано дореволюційний відділ краєзнавчого музею. Дворики з аркадами (1835 р.) прикрашені мармуровими плитами, фонтанчиком, металевими кованими прикрасами.

{loadposition adsense}
Мечеть Джума-Джамі, 1552—1564 рр.: вул. Революції, 34.
Збудована турецьким зодчим, греком із походження, Ходжа-Сі-наном у класичному турецькому стилі.
Текіє дервішів (монастир), XI ст.: вул. Караєва, 18.
Турецька лазня, XV—XVIII ст.: вул. Червоноармійська, 20.
Театр імені О. С. Пушкіна, 1908—1910 рр.: пл. Театральна, 1.

Музеї Євпаторії

Краєзнавчий музей: вул. Дуванівська, 11/2.
Режим роботи: 10:00—17:00; вихідні — середа, субота. ш Готелі:
«Південна»: вул. Кірова, 50.
«Попівка»: вул. Фрунзе, 19.
«Планета»: вул. Косицького, 29/73.